Zasekavanie bubna Samsung

Oprava práčky, umývačky, sporáka, rúry, pece značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Romo, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Siemens...
Abigaile
Dátum registrácie: 21. Októbra 2020, 18:51

Zasekavanie bubna Samsung

Príspevok od používateľa Abigaile »

Ahoj, potrebujem poradiť.
Máme asi 6 ročnú práčku Samsung, spredu plnená, Ecobubble, digital inverter na 7 kíl.wf70f5e5u4x/le

Ide o to, že keď pustím program, po určitom čase si dá pauzu asi minútu a potom uz nevie roztočiť bubon. Akoby sa zasekaval. Po vypnutí sa bubon dá normálne otáčať. Robí mi to na viacerých programoch. Nakoniec som dala odstredit, najprv sekala a potom normálne odstredila.
Už sme čistili filter a spravili kalibrácia, ale nepomohlo.

Natočila som aj video, čo to robí pre lepšiu predstavu.
https://youtu.be/PtqUfBTlIUQ
Čo máme s práčkou?
Ďakujem 😊
Používateľov profilový obrázok
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Re: Zasekavanie bubna Samsung

Príspevok od používateľa mirosne »

Vyzerá to na vadný motor,alebo chybná RJ.Daj fotky od zadu,kde je motor.
Abigaile

Fúha, neodsuniem to, je na tom sušička. Ale v podstate obidve veci sú asi dosť finančné náročné na opravu? Neoplatí sa radšej kúpiť novú práčku?
mirosne

No keď sa ti lení to odsunúť a zobrať dole zadný kryt práčky,odfotiť motor,potom s tebou súhlasím.Treba kúpiť novú práčku. ;)
Abigaile

Prepáč, ale bola som sama doma? A nie som Rambo, že len tak maličkom zdvihnem sušičku do vzduchu a mihalnicou odsrobujem zadný kryt práčky 🤣🤣🤣 čo tam potrebuješ odsrobovat a čo odfotiť konkrétne?
mirosne

Chcel som vidieť typ motora a myslel som,že sa tam nachádza chlap,ktorý by to pozrel.
Tomáš
Dátum registrácie: 4. Januára 2021, 11:17

Príspevok od používateľa Tomáš »

Dobry deň. Taktiež mame práčku Samsung a uplne rovnaky problém. Najskor sporadicke zasekavanie( vyriešene opatovnym spustenim )neskor časte a v poslednej dobe sa uz program zasekava od zaciatku.Najskor som si myslel že po napusteni prácky vodou sa pradlo stáva tazke a motor nevie bubon roztocit no nie je to v tom. Potom som si myslel ze prešmykuje bubon ale ani to sa nedeje. Práčku som rozobral pootáčal motor aj bubon všetko ide lahko. Prekontroloval som el.kontakty nic volne či spálené alebo inak poškodene som nenašiel. Pozrel som aj samotný bubon či špirálu všetko ciste a v poriadku. Prečítal som rôzne fora ale nikde som nenašiel realnu odpoved na problem. Je ale zrejme pravdepodobné ze bude problém v lektronike co nedokazem opravit inak viem spravit prakticky vsetko. Aj v tychto chvilach mam pracku rozobratu a skusam ci este nieco neodhalim. Ale som v koncoch.
mirosne

Nebudem vás viac trápiť,je tam vadný snímač otáčok.(hallov senzor)
Prílohy
Hall sensor Samsung.jpg
Hall sensor Samsung.jpg (52.15 KiB) 4177 zobrazení
Tomáš
Dátum registrácie: 4. Januára 2021, 11:17

Príspevok od používateľa Tomáš »

Dobrý deň.
Ak by to bolo skutočne v tom senzore tak sa to pokúsim vymeniť ,ale pre istotu skúsim popísať najnovšiu skúsenosť ktorá sa mi viac menej potvrdzuje od posledneho rozobratia. Pračku spolu so sušičkou máme na sebe uložené v tech.miestnosti kde či už pri prani ale hlavne sušení vznika dosť tepla. pri poslednom rozoberaní práčky som premiestnil práčku do inej miestnosti kde som jej zhodil vrchny kryt a otvoril PP kryt od elektroniky aby som všetko videl a práčku zapal. program prebehol bez jedineho zaseknutia i ked občas to už vyzeralo že sa znova sekla. kedže som si hovoril že to je len náhoda dal som prať plnu várku pračky na bežny program pri 40°C. práčka to zvládla a zvladla takto aj dalšie 4 náklady po sebe. Hovorim si či to teda nie je tým že má problém elektronika s tým že sa prehrievala v tech miestnosti kde bolo minimum pohybu vzduchu. Takže následný môj krok bol že som z technickej miestnosti zobral sušičku a nechal som tam len práčku aj to s otvoreným vrchym krytom a hla pračka fungovala viacmenej bez problémv až do chvíle kým som nedal prať veci na program kde je teplota prania 95°C. V polke programu sa práčka znova zasekla a už sa bubon neroztočil tak som práčku zastavil a zmenil program na 15 min (iba žmýkanie), ale práčka sa ani nepohla. začalo sa mi overovať že to bude mať niečo s tou teplotou kedže pri 95°C bola práčka riadne rozohriata a v miestnosti bolo teplo. nechal som práčku vychladnuť a znova zapal 15min program na žmýkanie a hľa práčka sa krásne rozbehla a prádlo bez problémov vyžmýkala.Ak by to bolo v tom senzore čo píšete hore je možné že reaguje zle na zvýšenú teplotu ?? Dakujem za odpoveď.

PS: Foto ktorú ste priložili určite nie je s typu práčky o akom sa tu rozprávame.
mirosne

Obrázok bol priložený len ako ilustračný.Keď niekto potrebuje pomoc a napíše,že má práčku Samsung,ja to beriem tak,ako keby som ja napísal,že mám zelené auto a neštartuje.
Čiže,keď žiadateľ o radu nenapíše presný model spotrebiča s ktorým potrebuje pomôcť,nie je moc čo radiť.
Začal by som s výmenou halloveho senzora.
Umbo
Dátum registrácie: 21. Marca 2021, 19:16

Príspevok od používateľa Umbo »

Dobrý večer.mám presne ten istý problém so zasekavanim sa bubna ako bolo na videu na začiatku témy.Trochu snim cukne a dosť.Jedna sa o pracku 3rocnu pracku Samsung ww80k6414qw s invertnym motorom.
mirosne

Vadný Hallov senzor.(snímač otáčok)
Umbo

Ďakujem.a neviete poradiť kde sa ten hallov senzor dá objednať alebo zohnať?
mirosne

Treba rozobrať motor a na senzore je číslo.Podľa toho čísla sa objednáva nový diel.
Umbo

Dobrý deň.A to čidlo je aj na invertnom motore?
Tomik
Dátum registrácie: 15. Septembra 2021, 15:37

Príspevok od používateľa Tomik »

Mám ten istý problém ako mám postupovať prípadne cena opravy / halový senzor/
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných