Umývačka Beko DFN 28422

Oprava práčky, umývačky, sporáka, rúry, pece značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Romo, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Siemens...
Pavol9090
Dátum registrácie: 30. Novembra 2020, 19:00

Umývačka Beko DFN 28422

Príspevok od používateľa Pavol9090 »

Dobrý deň. Mám takú otázku ohľadne mycky Beko. Po 10dennej od stávke sa umývačka naplnila riadom po zapnutí začala blikať kontrolka doplniť lestidlo. Následne doplnenie vlastne ani nebolo potrebné pretože zásobník na lestidlo bol plný a myčka sa nedala spustiť. Chyba svietila aj hocikedy počas chodu ale umývačka stále doprala aj dosusila dokončila program do lialo sa lestidlo a fungovala ďalej. Momentálne je všetko vyčistené hadice odtok prítok skontrolovane bohužiaľ bez účinku. Viete mi poradiť? Btw umývačka je mesiac po záruke :? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
trust _servis
Site Admin
Dátum registrácie: 6. Augusta 2020, 21:52

Re: Umývačka Beko DNF 28422

Príspevok od používateľa trust _servis »

Nemusí byť chyba v tom leštidle, hoci svieti kontrolka. Myčka ide aj bez toho. Skôr treba hľadať chybu, prečo sa nespustí - voda je pustená? Počuť niečo po zapnutí? Malo by počuť čerpadlo.
Pavol9090

Áno ja som tiež názoru že lestidlo nieje potrebne pre spustenie ale nikde som nenašiel info co by mohla signalizovať kontrolka okrem lestidlo. Každopádne po dlhom hľadaní na nete som sa dočítal že to môže byť problém v plavaku a ze mam nahnut umývačku pod 45° uhlom... Stalo sa a myčka sa rozbehla a umyla celý program. Rád by som sa informoval ako je možné dostať sa k plavaku a nejakým spôsobom ho skontrolovať resp vyčistiť. Ďakujem za info.
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Príspevok od používateľa mirosne »

Tu nejde moc o čistenie plaváku,plavák je vo vnútri na spodku a má za úlohu zabrániť vytopeniu.Čiže treba to rozobrať a pozrieť,či niekde neuniká voda.
Pavol9090

No zrejme mate pravdu pretože asi 3x odvtedy umyla a zase vypisuje rovnakú chybu, svieti lestidlo bliká "play" a myčka nieje schopná ani ukončiť program a vypustiť vodu ktorú nabrala :roll:... Viete mi nejako bližšie poradiť kde by som mohol hľadať chybu? Ďakujem pekne.
trust _servis
Site Admin
Dátum registrácie: 6. Augusta 2020, 21:52

Príspevok od používateľa trust _servis »

Začal by som kontrolou spodného ostrekovacieho ramena, často sa stáva že sa spoj po kraji rozlepí a potom voda strieka aj tam, kde nemá a zatečie pod umývačku, Potom už len hľadať vo vnútri umývačky, teda ju rozobrať zospodu a nájsť miesto, kde voda kvapká. No nie je to vždy ľahké nájsť, hlavne ak voda ide po kvapkách.
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 1 neregistrovaný