Pracka Electrolux EWT1567VDW chyba E57

Oprava práčky, umývačky, sporáka, rúry, pece značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Romo, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Siemens...
seki.dt
Dátum registrácie: 26. Marca 2021, 20:49

Pracka Electrolux EWT1567VDW chyba E57

Príspevok od používateľa seki.dt »

Ahojte, prosim o radu, pracka EWT1567VDW neroztoci motor, pocut napustenie vody, nasledne cvaknut relatka, motor sa nepohne. V diagnostickom menu vyhodi chybu E57. Viem co to znamena podla servisneho manualu, teda bud vadny motor, kabelaz, alebo inverter. Motor a kable som premeral, vyzeraju byt v poriadku.
Z invertera som vybral a premeral kondiky, tiez sa zdaju ok. Nema niekto skusenost, co na danej doske zvykne odchadzat? Vdaka za kazdu radu.
Používateľov profilový obrázok
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Re: Pracka Electrolux EWT1567VDW chyba E57

Príspevok od používateľa mirosne »

Tu motor a kondy v invertore neodchádzajú,taktiež poruchu kabeláže vylučujem.Sú len dve možnosti,buď je zlý snímač otáčok v motore(to je tá jednoduchšia chyba),alebo odišla RJ motora.(invertor)
seki.dt
Dátum registrácie: 26. Marca 2021, 20:49

Príspevok od používateľa seki.dt »

vdaka za odpoved, snimac otacok by mal byt ok, ten som tiez meral...skor ma zaujima, ci niekto nema skusenosti s opravou invertera a ak ano, na co sa zamerat.
Používateľov profilový obrázok
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Príspevok od používateľa mirosne »

Väčšinou je tam plno integrákov,ktoré riadia výkonovú časť(koncové stupne) a tam treba vedieť zapojenie a merať signálové impulzy.Bez schém a hlavne bez osciloskopických priebehov,je oprava dá sa povedať nemožná.Ale z mojej praxi,tieto dosky moc neodchádzajú,len snímače.Na tej doske je možné merať len výkonové prvky,viac nič bez dokumentácie.Alebo sa dajú ešte nájsť datashety obvodov a možno ešte tak nejako vydedukovať chybu.
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný