ardo FLS 105 nehřeje topné těleso ale je odzkoušené v pořádku

Oprava práčky, umývačky, sporáka, rúry, pece značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Romo, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Siemens...
vafljor
Dátum registrácie: 13. Apríla 2021, 18:29

ardo FLS 105 nehřeje topné těleso ale je odzkoušené v pořádku

Príspevok od používateľa vafljor »

Dobrý den prosím o radu ohledně pračky ARDO FLS 105 L , přestalo nahřejvat topné těleso tak sem ho vyndal očistil a připojil na žíly a stčil do kýble a hřeje ,vrátil sem ho zpět do pračky a zase nic , změřil sem na něm napětí za chodu pračky na konektorech a je tam 230 v, , vytáhl sem konektory a připojil sem ho třížilovým kabelem rovnou do zásuvky a v pračce hřálo, takže si troufnu tvrdit že je v pořádku, mám dva moduly tak sem tam dal druhý modul a změřil sem napětí na konektorech topného tělesa a napětí tam je 230 V ,takže ani na druhý modul těleso nezačalo hřát tak ani v modulu to nejspíš nebude, a proto prosím o radu zda by to mohl dělat snímač teploty co je strčený v topném tělese nebo co by to mohlo být dalšího , co ještě kromě modulu spouští topné těleso , prográmátor nastavený na 60 stupnů a i na 70 stupnů a nic, nevím zda tyto typy praček házi náké chybi mě nikdy žádnou chybu neukázala v čem by mohl být problém topné těleso a řídicí modul bude zžejmě v pořádku protože moduly mám dva :roll: Díky moc za radu Roman
Používateľov profilový obrázok
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Re: ardo FLS 105 nehřeje topné těleso ale je odzkoušené v pořádku

Príspevok od používateľa mirosne »

Čidlo je dobré?(cca 13 kiloohm)
vafljor
Dátum registrácie: 13. Apríla 2021, 18:29

Príspevok od používateľa vafljor »

Měřil sem čidlo teploty ce je v topném tělese a při teploty vody 15c má 7.7 Kohm a při teploty vody 50 C má 1.7 Kohm ještě se chci zeptat zda by mohl na to mít vliv tlakový spínač, jinak pračka maká akorát nehřeje Díky za každou radu Roman
Naposledy upravil/-a vafljor v 14. Apríla 2021, 10:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Príspevok od používateľa mirosne »

Presostat má na ohrev vplyv,ale keby bola nízka hladina,tak sa nespustí ani motor.Čiže presostat a čidlo sú dobré.Ostávajú už len štyri veci:

1., RJ si možno sleduje izolačný stav špirály a keď je zlý,nezopne relé ohrevu (treba zmerať megmetom 500V,alebo špirálu vymeniť)
2., chyba spojenia medzi špirálou a RJ (treba premerať vodiče od špirály až po RJ,či je to naozaj medzi sebou spojené)
3., vadné relé ohrevu (treba ho z RJ vybrať,pripojiť na zdroj a merať prechodové odpory pri zopnutí a rozopnutí)
4., vadná RJ (mám asi 4 také RJ,ktoré nehrejú vodu a ostatné veci pracujú,opraviť sa mi to nepodarilo,lebo je vada v procesore)
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 2 neregistrovaní