Pračka Whirlpool AWM807

Oprava práčky, umývačky, sporáka, rúry, pece značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Romo, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Siemens...
komodo
Dátum registrácie: 21. Apríla 2021, 12:15

Pračka Whirlpool AWM807

Príspevok od používateľa komodo »

Ahojte.

Dúfam, že nezakladám duplicitnú tému ale cez vyhľadávanie sa mi nepodarilo nič nájsť.

Pračka poslednú dobu odmieta vypustiť vodu, tak by som sa chcel spýtat tunajších odborníkov, kde hľadať problém ?

S elektro problém nemám, ale pračky nerobím, tak nechcem experimentovať.

Tak k problému. Program sa dokončí ale pračka vodu nevypustí. Občas sa stane, źe ostane divne bzučat. Nepodarilo sa mi identifikovať z ktorej časti pračky to bzučanie ide. Ale tipoval by som na zaseknuté čerpadlo.
Niekedy je cítiť taký ten klasický puch ako keď sa prehrieva nejaka elektronická súčiastka. Nemyslím spálenina, len prehriatie.

Čo ma zatiaľ napadlo, že to robí čerpadlo, aj keď je zaujímavé, že občas to po opakovaní programu vypustí.
Je možné, že sa občas zasekne ?

Nechcem meniť čerpadlo, kým nebudem mať istotu, že je to ono a nie napr problém s programátorom.

Je nejaky spôsob ako problém identifikovať ? Nemám možnosť nechať pračku bežať bez krytov a merať napatie na čerpadle.

Ďakujem

Martin

P.S: Ak by prosím niekto vedel poradiť kde zohnať servisný manuál, bol by som mu vďačný. Našiel som nejaký na nete ale nebol kompletný.
Používateľov profilový obrázok
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Re: Pračka Whirlpool AWM807

Príspevok od používateľa mirosne »

Čerpadlo nemusí byť zaseknuté,môže byť odtrhnutá vrtuľka na oske a raz sa chytí,raz nie.Pre istotu by som pozrel,či nie je niečo v hadici pred čerpadlom.V poslednom čase stade vyťahujem mince,ponožky,alebo želiezka z podprseniek.Chybu programátora vylučujem.
komodo

Ďakujem za odpoveď.

Ešte dotaz.
Ak tú pračku poznáte, ako najjednoduchšie odmontovať bočný kryt aby som sa dostal k čerpadlu ? Alebo sa musí najprv demontovat vrch ?
Ako som písal, nenašiel som žiadny rozumný servisný manuál.

Prípadne čo ešte skontrolovať, keď už to budem otvárať ?
mirosne

Bočný kryt?To je predom plnená práčka,tá nemá bočný kryt.Čerpadlo sa vyberá odspodu,treba ju nakloniť a tam uvidíš,ako je čerpadlo uchytené.Pred čerpadlom je hrubá hadica,čo ide do nádrže a práve v tej hadici,treba pozrieť,či nie sú nejaké predmety.Potom z predu,kde je filter,treba po vybratí filtra pozrieť,či nie je odtrhnutá vrtuľka na čerpadle.
komodo

Diky.

Este sa opytam, nez zacnem rozoberat. Ak bude odtrhnuta vrtulka, je moznost to nejak docasne opravit, alebo len vymena cerpadla ?

A da sa cerpadlo v rozumnom case a za rozumnu cenu kupit ?

Ide mi o to, ze ked to rozoberem a bude nutna vymena, aby som nebol potom dva tyzdne bez pracky.
mirosne

Dočasná oprava pretrhnutej vrtuľky nie je možná(teda stojí to za nič a neoplatí sa s tým ani zapodievať).Len výmena čerpadla.Cena čerpadla je určite rozumná,ceny sa hýbu rôzne,podľa typu(dá sa kúpiť aj za 12€,ale aj za viac)stále to nebude premrštená cena.Čo sa týka rozumného dodania,to je všetko na eshope a kuriéroch.Keby si bol z môjho okolia,alebo okresu,tak ti čerpadlo poskytnem ihneď (VK).Ale aj tak si myslím,že dodacia doba je pre teba nepodstatná,keď ti to nevypúšťa vodu.Samozrejme ťa chápem,domácnosť bez práčky.....
Ja však uvažujem,teda prajem ti,že tam bude len nejaký predmet.
komodo

Diky, zajtra sa do toho pustim a dam vediet.
Inac ja som z okolia Kosic, tak pokial by si vedel o nejakom spolahlivom obchode alebo eshope, tak budem rad za info.
Ale to dam vediet az zajtra.

Inac ono to prave obcas vypusta, to je to co je zaujimave :-)
mirosne

Rozumiem,problém je v čerpadle,alebo je pred čerpadlom nejaký predmet.Treba to rozobrať,viac nie je čo riešiť,rozoberieš-uvidíš.
komodo

Dlhšia pauza ale nezabudol som :-)

Nakoniec to dopadlo presne ako si pisal. Vymena čarpadla a pračka ide ako za mlada :D

Ináč zo spodu sa k tomu nedalo dostať. Musel som dať dole plastový kryt čo je vpredu dole a tam boli šruby k čerpadlu.

Čerpadlo som vybral zozadu.

Popravde sa čudujem ako to vôbec mohlo ešte fungovať.
Vrtuľka sa kývala ako keby ani oska nebola v puzdre a keď som rozobral motorček tak vnútri bol taký ten sliz z prášku.

Tak ešte raz vďaka za nakopnutie správnym smerom a samozrejme firme Trust za expresné zaslanie čerpadla.
mirosne

Rád som pomohol a trust si tiež pochvaľujem ;)
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní