pračka AEG Electrolux 86850

Oprava práčky, umývačky, sporáka, rúry, pece značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Romo, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Siemens...
bentime
Dátum registrácie: 23. Apríla 2021, 19:56

pračka AEG Electrolux 86850

Príspevok od používateľa bentime »

Zdravím všechny,

potýkám se poslední týden s problémem na mé pračce, už má něco za sebou (r. v. 2007) ale zatím sloužila dobře :)

Cca ve dvou ze tří případů se po procesu máchání program pausne s hláškou "Nečerpá vodu. Zkontrolujte prosím, zda je filtr čistý a stiskněte START"
po stisknutí START se program normálně dokončí. Po výše zmíněné hlášce jsem vyčetl postupně vždy jiný Err kód, nejprve E21, EF1 po dalším cyklu EF4.
Odtokový filtr je čistý, vypouštěcí čerpadlo čerpá, vstupní filtr čistý, průtokový snímač (obyč plátkový reagující na magnet ve vrtulce na přivodu) snímá správně. Po tom co jsem toto vše zkontroloval vyprala jednu dávku bez problémů a s dalším praním byla hláška zpět, tentokrát s Err kódem E41.

To už mi přijde docela velký rozptyl vad, nemůže být v prdeli hlavní deska? Třeba vyschlé kondíky nebo něco podobného způsobené stářím?

Popis všech zmíněných Err kódů v příloze.

Díky za všechny nápady, Tomáš.
Prílohy
Err.png
Err.png (71.85 KiB) 778 zobrazení
IMG-20210420-WA0003.jpg
IMG-20210420-WA0003.jpg (90.91 KiB) 778 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Re: pračka AEG Electrolux 86850

Príspevok od používateľa mirosne »

Hlavná doska teoreticky môže byť poškodená,ale určite nie vyschnuté kondy.Ono toziž v týchto RJ kondy nevyschýňajú.Skorej by som skontroloval studeňáky,ako vyschnuté kondy.Potom kabeláž a nakoniec samotné čerpadlo,alebo presostat.Chyby,ktoré práčka vypisuje sú len dôsledky možno jednej chyby.Proste na tej práčke niečo nejde a naskočí plno hlásení,pretože nedokáže dokončiť cyklus.
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní