Práčka pomaly napúšťa vodu

Oprava práčky, umývačky, sporáka, rúry, pece značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Romo, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Siemens...
marcelmi
Dátum registrácie: 10. Januára 2022, 18:56

Práčka pomaly napúšťa vodu

Príspevok od používateľa marcelmi »

Zdravím.
Mám práčku so sušičkou Electrolux EWW1685SWD. Problém je že zúfalo pomaly napúšťa vodu. Skontroloval som všetky sítka v hadici, ventile, práčke, tlak vody je OK a voda tečie fajn. Myslel som že sú to elektroventily napúšťania aj keď sa mi zdalo podozrivé že voda tečie rovnako slabo do predpierania, hlavného prania i aviváže. Ale dobre, vymenil som ventily. Na moje prekvapenie sa nič nezmenilo. Už nechápem kde môže byť problém. Už zostáva len napúšťacia "zásuvka" na prachy. Aj keď je to tam trocha od vodného kameňa, sú tam tak 3mm dierky a nezdá sa mi že by bol problém v nich. Ďalší problém je že k tomuto dielu sa už tak ľahko nedá dostať. Nemáte s tým prosím Vás niekto skúsenosti, čo by to mohlo byť? Ďakujem. Marcel
Erik
Dátum registrácie: 4. Augusta 2021, 13:57

Re: Práčka pomaly napúšťa vodu

Príspevok od používateľa Erik »

kontrola hadiciek od ventilov... a potom moze byt zaneseny aj nasypnik horna casť...
marcelmi

Hadičky som mal dole keď som menil napúšťací ventil, tie sú OK, sú hrubé tak pol cóla tie by sa nezaniesli. Už mi zostáva asi len ten násypník, k tomu sa ale dá dostať až po odmontovaní ovládacieho panelu a do toho sa mi moc nechce...
Erik
Dátum registrácie: 4. Augusta 2021, 13:57

Príspevok od používateľa Erik »

pozrite ten nasypnik kde su napojene hadičky... aj tam sa to zvykne zaniest... plastova rurka a gumena hadička...
marcelmi

Lenže voda pomaly nateká do všetkých troch priehradok. Začínam mať dojem že to bude skôr nejakaá elektrická porucha ovládania tých ventilov.
mirosne
Dátum registrácie: 11. Augusta 2020, 12:52

Príspevok od používateľa mirosne »

Aké je napätie na cievkach ventilov pri napúšťaní?
marcelmi

Zdravím.
Tak sa mi to konečne podarilo vyriešiť. Išiel som na to systematicky. Znova som skontroloval prívodnú hadicu - tá bola OK. Potom som odpojil hadičky od násypky a zapínal som cez servisné menu postupne ventily a voda zo všetkých tiekla OK. Takže to bolo samozrejme v násypke, resp. v takom medzikuse na ktorý sa pripájajú tie hadičky. Tam to bolo upchaté.
Majte sa.
M
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 2 neregistrovaní