Umývačka riadu BEKO DFN 28330 spodné rameno

Oprava práčky, umývačky, sporáka, rúry, pece značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Romo, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Siemens...
palabka
Dátum registrácie: 29. Júna 2022, 19:36

Umývačka riadu BEKO DFN 28330 spodné rameno

Príspevok od používateľa palabka »

Dobrý deň. Poprosím o radu. Na 3 ročnej umývačke riadu BEKO DFN 28330, prestalo fungovať spodné ostrekovacie rameno. Programy som vyskúšal niekoľko a výsledok je stále rovnaký. Všetky ostatné funkcie nejavia žiadnu poruchu. Vybral som motorček rozdeľovača vody, ten funguje normálne. Následne som vybral aj samotný rozdeľovač. Nebol znečistený, ani zaseknutý. Na stole som ho prestavil do polohy na spodné rameno a založil do umývačky. Do košov som dal plechové a plastové riady ( pre rôzny hluk) a spustil program, ktorý obvykle používame. Umývačka sa rozbehla a v časových intervaloch delila prúd vody medzi horné a spodné rameno. Radosť trvala len do prvého riadneho spustenia umývačky. Spodné rameno sa počas celého cyklu nepohlo, takže rozdeľovač ostal znova v pozícii horného ramena. Umývačka bola niekoľko hodín odpojená od el. siete, takže ani toto systém neresetovalo. Vedeli by ste mi prosím poradiť? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
trust _servis
Site Admin
Dátum registrácie: 6. Augusta 2020, 21:52

Re: Umývačka riadu BEKO DFN 28330 spodné rameno

Príspevok od používateľa trust _servis »

Skúste pozrieť, či nie je rameno prasknuté.
palabka
Dátum registrácie: 29. Júna 2022, 19:36

Re: Umývačka riadu BEKO DFN 28330 spodné rameno

Príspevok od používateľa palabka »

Ďakujem za reakciu.
Mechanické poškodenie som neobjavil žiadne. Medzitým som znova prestavil rozdeľovač, tentokrát do polohy v akej bol, keď umývačka prestala fungovať normálne. Znova prebehol jeden cyklus normálne a nasledujúci len vrchná časť. Pri poslednej demontáži som zabudol skontrolovať mikrospínač, tak ten ešte preverím.
Mám ešte jednu otázku. Kroky, ktoré nastavujú jednotlivé polohy rozdeľovača nie sú rovnaké. Neviete, aká je základná poloha pri montáži? Hľadal som na webe, nenašiel som nijaký postup montáže a podľa fotografii je u predajcov na fotografiách poloha otvorov rôzna.
Ďakujem
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní