Mraznicka Calex

Oprava chladničky a mrazničky značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Fagor, Siemens...
mike146

Mraznicka Calex

Príspevok od používateľa mike146 »

Dobry den, pomohol by mi prosim niekto s mraznickou Calex 6015. Ked ju zapnem po dlhsom case(zamrazit) tak ide normalne nameriam spotrebu nejakych 100 Wattov ale problem nastane az ked ju zapne termostat tzn. ked je uz zachladena vtedy sa zacne spravat divne, na meraku na meranie spotreby naskoci okolo 350 wattov a ide to hore az do priblizne 500 wattov a potom sa zatrasie a vypne a toto robi vzdy ked ju zopne termostat take kazde 2 minuty. Viem ze je to stara mraznicka ale este by som pre nu nasiel vyuzitie tak ak niekto pomoze budem rad dakujem. Este jedna vec na zadnej strane je potenciometer neviem ci to neni nejaka regulacia alebo co kazdopadne som s nim tocil a teraz neviem na aku polohu ho mam nastavit tak ci to nebude tym.
mirosne

Re: Mraznicka Calex

Príspevok od používateľa mirosne »

No tie zvýšené watty sú spôsobené zapnutím rozbehového vinutia v kompresore.Čiže termostat zopne na pár sekúnd pomocné vinutie a potom ho odpojí a motor ide na hlavnom vinutí,to je tých cca 100W.Keď ti to robí každé dve minúty,máš nejaký problém s motorom,lebo ti vypína tepelná ochrana.Príčinou môže byť zhorené hlavné vynutie alebo vadný ten samotný obvod,ktorý odpája pomocné vinutie.
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný