Zamrzanie odtokoveho kanalika

Oprava chladničky a mrazničky značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Fagor, Siemens...
philll

Zamrzanie odtokoveho kanalika

Príspevok od používateľa philll »

Zdravim, mame 8 rocnu chladnicku Indesit. V poslednej dobe sa zacalo diat to, ze zacal zamrzat cely odtokovy kanalik. Tam, kde steka voda, je hruba vstva ladu - ale nie priamo v tej "dierke", ale v tom kanali ktory ide zlava aj sprava do tej odtokovej dierky. Ten skratka pocas par hodin zamrzne - cize voda, ktora na neho tecie, nestihne prejst do dierky, ale rovno na tom kanaliku zamrzne... co by to tak mohlo byt? Presiel som cely google, s podobnym problemom som sa tam nestretol :( Vdaka za tipy.
mirosne

Re: Zamrzanie odtokoveho kanalika

Príspevok od používateľa mirosne »

A termostat vypína?Može byť to,že nevypína a chladí to vkuse,potom to zamŕza.
philll

Vypína tak, ako aj predtým. A zamŕza to stále - či dám nízku teplotu alebo vyššiu - je to jedno. Štandardne to mám tak cca. v polovici. Ale termostat vypína normálne. :S
mirosne

No podľa mňa nevypína normálne,keď zamŕza.Asi vypína pri nižšej teplote,ako by mal.Nevšimol si si,žeby potraviny boli tiež viac schladené,ako obvykle?Ešte ma napadlo,či nemáš poškodené tesnenie dverí.
philll

Tesnenie vyzerá v pohode. No na zadnej strane sa ľad urobí a následne sa roztopí - tak, ako vždy. Potraviny sú tiež v pohode, môžem skúsiť dať teplomer do chladničky a uvidím. Skrátka všetko sa správa tak, ako aj predtým, akurát jediný rozdiel je, že začali zamŕzať tie drážky čo vedú do odtokového kanála :nerd
mirosne

Napísal som len čo ma napadlo.Skús ten teplomer a som sa zabudol spýtať,či je tá odtoková dierka priechodná a aj tá hadička,čo ide z nej do nádoby nad kompresorom.
philll

Jasne, chapem. No v chladnicke je 7 stupnov. Hadicka je priechodna, ked tam nalejem vodu, hned vytecie do nadrzky vzadu. Skusal som to špárať aj tym onym, co dali ku chladnicke, ale aj dlhou slamkou, vyzera to byt ok, vsetko pekne odteka.

Takto to vyzera. To je tá drážka, ktorou sa to zvažuje do odtokovej diery. A je tam ľadová jaskyňa. :sad

https://drive.google.com/file/d/151H_La ... sp=sharing
mirosne

Tak už neviem,vyčerpal som všetky nápady.Možno sa ešte niekto ozve a poradí.
philll

No, mohol by :)
Používateľov profilový obrázok
trust _servis
Site Admin
Dátum registrácie: 6. Augusta 2020, 21:52

Príspevok od používateľa trust _servis »

To už vyzerá na chybu v chladiacom okruhu, tam už nič nepomôže, keďže je to všetko zaliate v pur pene. :think
philll

No super :( Ale tak da sa s tym fungovat, raz za tyzden z toho kanalika odlupnem cely kus ladu a je to znova v pohode. Ale preco sa to stalo zrovna tam... kadial ma odtekat voda.. no co uz. A ta chyba akoze znamena co - ze to tam chladi viac ako inde? Inak chladnicka kratko predtym vydavala velmi zvlastne zvuky, ale tie sa uz neobjavili odvtedy... ale objavil sa lad :)
trust _servis
Site Admin

Mne sa toto stalo na bočnej strane chladničky zvonku, iba primrzne kruh asi 15 cm priemer, takže je zvonku orosená :rain
zweistein

Príspevok od používateľa zweistein »

Zdravim

Nahodou sa nenaslo riesenie?
Mam uplne rovnaky problem. Chladnicka Gorenje, 12 rokov. Zamrza zliabok ktory vedie do tej odtokovej dierky. Nasledne voda, kt. steka zo zadnej steny, kvoli ladu steka do chladnicky a nie do tej dierky.
Inak vsetko vyzera byt v poriadku, dierka priechodna, teplota normal.
trust _servis
Site Admin

Ja myslím, že keď sa často otvára chladnička, musí viacej chladiť, až tak, že to začne primŕzať a zároveň sa tvorí viacej vody na stenách. Toto má podľa všetkého jediné riešenie, zámok na dvere a neotvárať každú chvíľu :) Iba ak by niekto vedel niečo lepšie poradiť...
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný