indesit be 34 problém

Oprava chladničky a mrazničky značiek Whirlpool, Ignis, Ardo, Indesit, Eurotech, Ariston, Samsung, LG, Beko, Candy, Amica, Elektrolux, AEG, Zannusi, Bosch, Fagor, Siemens...
txx

indesit be 34 problém

Príspevok od používateľa txx »

je to jedno kompresorová s elektromagnetickým ventilem
když mrazí mražák tak nechladí pak to vypnu ze sítě a znovu zapnu ve ventilu cvakne a najednou chladí a mražák nemrazí a tak dokola
nesetkal se někdo s něčím podobným ?
Díky
doktor365

Re: indesit be 34 problém

Príspevok od používateľa doktor365 »

Ten ventil ti to pošle vždy jen do jednoho okruhu,nechladí lednice a mrazák najednou.Ventil řídí termostaty,nebo deska a PTC sondy.
txx

Ano řídí to IO a jsou tam 2 termistory
že by odešly oba zaráz to se mě nezdá ? (ale změřím je)
když sem nechl jet mražák tak sem po noci naměřil na teploměru jen -20 nastaveno 20 ale nevypla ani nepřepla ventil
A když sem nechal jet chladničku tak v pohodě 5 nastaveno 5 ale nevypla ani nepřepla V
Mám pocit že a se prázdná dřív nachlazoval rychleji.

Podte čeho se rozhoduje co dřív bude chladit ? má přednost mražák ? u této lednice asi ne :nerd
servisní manuál sem nenašel :-(
doktor365

Zkus nastavit mrazák na míň,jestli přepne třeba tam je málo chladiva a už to více nenamrazí.Nevím podle čeho to přepíná. Taky jsem manuál nenašel.
doktor365

Nějaký manuál mám,dej adresu pošlu na Email,je to velký.
txx

txx@... jak je to velké ?
Dík
doktor365

5 MB
txx

dik ten sem také našel pro orientaci dobrý ale ten muj model tam zrovna není
zajimavé že ani hodnota odporu termistorů nesedí
(ale jsou zřejmě v pořádku mají stejný odpor )
txx

tak už začala jen chladit jak se dá nalézt unik chladiva ?
doktor365

detektorem úniku,nebo pěnící spray,ale pokud to bude do skříně tak to je neopravitelné.
txx

tak je to někde ve skříni já bych do toho kopl :angry
z které strany je k tomu nejlepší přístup (destrukčně) jen ze zvědavosti bych to kuchnul
txx

ještě mě napadlo než ji definitivně odepíšu co použít nějaký utěsňovač do chladiva, má to cenu ?
doktor365

Těsnící náplně jsou do autoklimatizace,ale někdo to používá i u domácích chlazení. Žádnou velkou díru to asi neutěsní.Stejně to musí udělat chlaďař,bez potřebného vybavení a znalostí asi neuspěješ.Z kompresoru ti jde trubka která pokračuje jako hliníková do skříně a zase vychází ven a pokračuje zase na kovovou do kondenzátoru.To bývá na ohřev těsnění a nejčastěji bývá děravá.Často se vyřazuje a problém bývá vyřešen.
txx

jak sem se díval na utěsňovače kompatabilní s r600 tak unás sem nenašel firmu která by je dodávala :sad
Jen mám trochu obavy co takový utěsňovač udělá s kapilárou :-)
Přes jakou redukci se připojuje a jaký je na ní závit? http://www..../chladivo-r600aizob ... p-919.html
Výtlak z kompresoru mě jde někam do skříně a pak se vrací do kondenzátoru vše v mědi, hliník je připojen jen na sání kompresoru alespoň co je vidět

Moc děkuji za zajímavé informace :)
Naposledy upravil/-a txx v 25. Augusta 2013, 20:53, upravené celkom 1 krát.
doktor365

Ta těsnící látka je jenom na R134a,je to do autoklimatizací .Funguje to tak,že to vytuhne na vzduchu s kapilárou by to nemělo nic udělat. Závit ti zjistím v práci zítra jestli myslíš na ty flašce,někde k tomu mám stojánek. Vyfoť ze zadu ten kompresor s těma trubkama a dej to sem kouknu co tam vede za trubky.
txx

trochu sem předchozí dotaz upravil než sem si všiml odpovědi ;-) že by ta měd dřív proděravěla než hliník?
přesně natý jednorázový flašce
Ten tvuj odkaz je asi jen pro registrované profíky
Našel sem i kompatibilní s r600 ale zdovozem příliš drahá sranda s nejistým výsledkem
doktor365

ten odkaz,no na to se nedostaneš to je jenom pro registrované,tam je ten stojánek na tu flašku, ale ta cena...to se vyplatí pro servisáky kteří s tím denně pracují.Ne ta měď neproděraví dřív,ta hliníková trubka co vede do skříně na ten ohřev těsnění.Ta se vyřadí a pak se dá o něco málo méně chladiva.Dej tu fotku kouknu na to.
doktor365

JJ už se mi objevila fotka,do skříně nejde hliník,ale měď.Težko radit na dálku.Natlakovat dusíkem a kontrolovat pěnícím přípravkem.Pokud to bude mimo skříně tak na to přijdeš.Musíš oddeklovat uvnitř oba výparníky aby jsi mohl nastříkat pěnou vše co vede mimo skříň.Taky nemusí být únik,ale po kompresoru nemá výkon.I když je tam Danfoss což je kvalita,ale je to jenom stroj.
txx

jak se dostat nejlépe k výparníku chladničky ?
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný