LG 32LB650

Oprava televízora, servis TV, oprava elektroniky, značky OVP, OTF, Orava, Philips, Samsung, LG, Panasonic.
Tomas1402

LG 32LB650

Príspevok od používateľa Tomas1402 »

Ahojte

Mam taky problem s TV LG 32LB650V , po zasahu blesku cez antenu odpalilo na TV vsetky vstupy (okrem USB) a tunery, cize TV ide zapat , prepinat a pozerat videa a pod cez USB.. Zohnal som si rovnaky Mainboard ale z modelu 42LB650V (bol tam rozbity displej) ale po vymene mam ciary cez obraz neda sa na tom nic sledovat.. Myslim ze problem zanikne ak na druhu zakladnu dosku nahram firmware pre 32LB650 ale neviem ho tam dostat ... nejake rady pls?

Dakujem
mirosne

Re: LG 32LB650

Príspevok od používateľa mirosne »

V servisnom menu nie je možnosť zmeniť druh panela 42" na 32"?
Tomas1402

Rad by som ale:
1. Neviem ako sa tam dostat co by nebolo problem vygooglit
2. Obraz po zapnuti vyzera skoro ako keby bol rozbity same ciary nic tam neni vidno az na par pismen v polstine 😀

Skusal som update firmware na starej doske (aby som zistil co mam poslepiacky postlacat) ale na tej 2 doske sa mi to akosi nedari
mirosne

Nevidím dôvod,prečo by tam mali byť čiary,jedine ak je poškodený t-con.Či t-con sa nachádza na menenom main boarde?
Tomas1402

Myslim ze T-CON neni na doske
mirosne

Ak dobre vidím,tak pásové vodiče z panela sa pripájajú priamo do main boardu.Je to tak,alebo t-con je pri panely?
Samotný t-con.jpg
Pásy na panely.jpg
32LB650V.jpg
Tomas1402

obraz ano priblizne taky .... viem co je T-CON robim v Sharpe :D ale nepamatam sa ako to bolo pri tejto TV musim pozret doma dam vedet. S LG este nemam moc skusenosti (len vymena led pasov...)

Cize teoreticky pokial LVDS kable idu priamo do panela (TV bez T-conu) je aj ta druha zakupena doska zla ze....
Tomas1402

Ako googlim na tom paneli by T-CON mal byt separatne oddeleny...
mirosne

V tomto prípade vyzerá,že kúpená doska je nanič.A odporúčam kupovať dosku presne ako tam má byť.Skúsim zajtra pohľadať v dielni,treba mi poobede pripomenúť.
Napísať odpoveď