TV SONY

Oprava televízora, servis TV, oprava elektroniky, značky OVP, OTF, Orava, Philips, Samsung, LG, Panasonic.
destilator

TV SONY

Príspevok od používateľa destilator »

zdravim vsetkych, vie niekto poradit pri oprave starsieho televizora sony kv-2165mt? dakujem.
Používateľov profilový obrázok
trust _servis
Site Admin
Dátum registrácie: 6. Augusta 2020, 21:52

Re: TV SONY

Príspevok od používateľa trust _servis »

aký je problém?
destilator

zadravim,
neide ani obraz ani zvuk, dialkovym ovl. sa da vypnut aj zapnut (viem to iba podla kontrolky). zdroj dava dve napatia: 15 a 115V. tych 115v ide iba potaku suciastku co vyzera ako tranzistor v puzdre TO92 s dvoma vyvodami. v scheme je oznacena N25A 0.8A. mohla by to byt aj poistka, ale v takom puzdre som este ziadnu nevide. na puzdre je napisane N20D. nikde na nete som to nenasiel. foto sa da pozriet na:
http://picasaweb.google.sk/105759261840 ... 4063500434

az je to poistka tak neviem akou hodnotou to mam nahradit.
dakujem.
denydend

Príspevok od používateľa denydend »

zdravim. Ak máš možnosť sa dostať k schéme prípadne ak ju máš tak najednoduchšie by bolo najsť túto súčiastku v scéme a pozrieť sa či je tam značka poistky alebo inej súčiastky. Tak tiež by som skúsil sa na túto súčiastku spýtať na prédajni polovodičových súčiastok prípadne v oprave tv. Neviem či som ti nejak pomohol ale ja by som to skusil riešiť týmto sposbom.
felis

Príspevok od používateľa felis »

ale chlapi, kurna, je to poistka 800mA ale bez znalosti by som sa do toho velmi nemotal. Neodisla prenic zanic a po vymene moze TV fungovat ale moze sa aj ZNICIT. Preto radsej smer servis
destilator

zdravim vas,
v scheme je ta suciastka zakreslena ako nejaka svorka. a je zapojena v obvode do serie tak ako poistka. skusil som tam dat poistku 800ma. tv nabehol asi na 1,5 sekundy, bolo pocut ako nabieha vn a poistka sa prepalila. az by sa chlapi volakto z vas vyznal do oprav tv a bol by ochotny poradit mi, tak by som bol velmi rad. podarilo sa mi zohnat schemu sice nie moc kvalitnu ale da sa z nej co to vycitat.
dalsi postup som zvolil najs miesto kde je skrat. odpojil som odpor R858 1,2ohm 2w a tym som odpojil cast obvodov v tv. po pripojeni dalsej poistky 500ma (800ma som uz nemal) sa nic nestalo. takze skrat by mal byt v tej odpojenej casti. dalsi krok bolo vyletovanie a odskusanie kondika C801 33mF 160v. ten je v poriadku tak ho dam naspat a tym asi koncim. hoci este by sa dala odpojit cievka L821 alebo jeden z odporov R814 alebo R815 a tym skusit vylucit dalsie miesta kde by mohol byt ten skrat. potom by zostalo uz iba vn trafo. ale ci je tento postup spravny to neviem. neda sa ani merat lebo poistka tam vydrzi iba chvilu a potom obvody ostanu zas bez napatia.

zdravim vsetkych a dakujem za radu.

nepodarilo sa mi sem vlozit schemu nad 2mb pdf, ani zip, rar a ani doc, a jpg boli moc necitatelne. schema jpg je na: http://www..../vyzvednout1.php
cislo zasielky je: Uschovna4c1809b4106c071
este raz vsetkym dakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
trust _servis
Site Admin
Dátum registrácie: 6. Augusta 2020, 21:52

Príspevok od používateľa trust _servis »

Len tak na okraj, tv síce neopravujem, ale odpor nespôsobuje skrat, odpor sa len prepáli. Poistka slúži na ochranu, nevypáli sa len tak pre nič za nič.
destilator

ja viem, trocha sa do elekrtiny rozumiem. tym ze som odpojil ten odpor tak som odpojil cast obvodov na doske a zistil ktore dalsie obvody ten skrat nesposobuju. viem ze sa takto tv neopravuju ale mozno sa to podari.
destilator

tak pricina odpalenia poistky je uz jasna. je vadny tranzistor 2sd1678. nahrada je bu508. a skutocne. ono to islo ale iba cca 30 sekund. vie niekto poradit preco odpalilo aj ten tranzistor??? kontroloval som vizualne suciastky aj spoje okolo tr. a zdaju sa byt v poriadku. za tu chvilu co to islo som si vsimol v pravej casti obrazovky asi 10 cm siroky zvisly cierny pas.
vie niekto poradit???
felis

nezda sa mi zeby do soniek isiel BU ale ak, nieje jedno ci BU508AF alebo DX prip. DFI. ak je posunuty obraz treba hladat este v obvodoch budenia koncoveho tranzistora. Kedze tranzistor nestoji 5 korun, je vhodne pouzit ziarovku cca 60W a zapojit ju pocas merani do kolektoroveho obvodu.
destilator

super, dakujem za radu. hned ako zozeniem novy tranzistor tak to vyskusam. skusim okolo 60w ako pises. myslim ze cez silnejsiu ziarovku by asi tiekol vacsi prud a mohol by BU skor odist. ja som meral odpory a z bazy co ide jedno vinutie do takeho maleho trafacika na zem, tak to ma 0ohm. neviem ci to vinutie ma mat taky maly odpor, mozno ma to vinutie iba par zavitov. inac som nikde nenasiel ziadny studenac a ani vizualne vadnu suciastku ani nic insie podozrive.
felis

budenie sa volaju obvody aj pred tym malym trafacikom... a sekundar ma fakt len par zavitov. Trafko bude urcite dobre pretoze TV isiel (aj ked len chvilu :)
destilator

diky, usetril si mi robotu. uz som doniesol ten tranzistor, a bol som sa v TV opravovni tiez radit. tak oprava by vysla cca 50€. tiez spominal budenie toho trafaka a suciastky okolo neho. studene spoje a merat na doske.ale za tu chvilu sa to neda. to ze poznam fintu ako tranzistoru predlzit zivotnost pomocou ziarovky som opravarovi nespomenul. :-)) .nato ze je to asi 16rocny tv a ze uz mu dochadza dych, tak ho nechcem dat za tie peniaze doopravy, ale skusim to volako rozchodit svojpomocne. az sa to podari tak pojde asi na chalupu. a ked nie tak skonci na suciastky.
destilator

pozeral som to budeni, tak na scheme je tych suciastok okolo toho trafaku iba zopar, ale ide to aj dalej. kukni na scheme. odfotil som tu cast v na monitore. neviem ci to prejde.
felis

no ako? este by som sa zameral na kondenzatory v kolektorovom obvode konc. tranzistora. A zvitkove kondy a "lentilky" v obvodoch korektora geometrie a horizontalnych vychylovaciek. To ze na meraku ukazuje dobru kapacitu, nie vzdy znamena ze je dobry. Dalej diody v korektore, takisto moze sa zdat dobra ale pod napatim ma trebars zvod v zavernom smere. Je toho viac ale napriklad aj take studaky na videoprocesore (sonaky bezne maju) mozu zapricinit popisovanu chybu...
destilator

dakujem ti za informacie, ale uz neviem ako dalej. vyletoval som 6 kondikov, z toho bol podla meraku iba 1 vadny. bol to elyt 10mF. bol bez kapacity. ale to sa mi nevidi ze by to robil. keby mal zvod tak to by asi mohol. dal som von aj tranzistor Q801, tiez je tiez oukej. s tou ziarovkou som to este neskusal. mam obavy ze odide ten tranzistor. co mi je divne ze plosak pod vykonovými odpormi na ceste napajania je prehriaty. je to r803 a 806, r814 a 815. a medzi nimi bol aj ten vyschnuty elyt. takymto sposobom mozem vyletovat vsetky suciastky.
v tom kolektorovom obvode je spusta tych kondikov. skusim ich povyletovavat a pomerat. len naspat ich naletovat bude fuska. dnes robia tu elektroniku tak akoby sa to nemalo ani opravovat. a geometria horizontalneho vychylovania a videoprocesor - to je uz na mna vela. to ani v scheme neviem identifikovat.
kukni tie odhriate plosaky.
felis

skontroluj este, ci nieje zvnutra vyhoreny ten okruhly potenciometer vedla konektora na cievky Musis ho vyletovat von.
destilator

oukej, idem to spravit ako prve
destilator

myslel som ze to pojde tazsie vyletovat von ten pot. je oukej. meral som ho, je to 120ohm. droteny pot. a je z vnytra ako novy. rozsteloval som ho, a neviem co sa s nim nastavuje.
nemoze byt ta pricina vypadavania toho tranz. strata kapacity toho elytu c513? co je medzi tymi prehriatymi odpormi r814 a r815?
felis

nastavuje sa nim horizontalny center, teda aby bol obraz v strede.To teraz nemusis riesit. Skontroluj R833 R823 C821 a C822. Inac uz neviem, na dialku sa tazko radi ....
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní