OTF 63M500 PIP chyba obrazu

Oprava televízora, servis TV, oprava elektroniky, značky OVP, OTF, Orava, Philips, Samsung, LG, Panasonic.
1majo2

OTF 63M500 PIP chyba obrazu

Príspevok od používateľa 1majo2 »

Pozdravujem odborníkov v oblasti TV prijimačov. Poprosil by som o radu, mám problém s obrazom na OTF64M500PIP. Stiahlo mi obraz z bokov smerom do stredu-obraz ostal ale bol zužený. Našiel som chybný kondenzátor v hor.rozklade C414(v schéme je hodnota 390nF, na doske bol osadený 360nF, ale mal som k dispozícii 330nF). Predpokladám že na plošnom spoji bol studený spoj a tým sa hrial spoj na cievke L405(6PK58631). Po výmene C414(dal som 330nF) je rozmer obrazu v poriadku, ale v obraze sa vyskytujú zvislé záclonky a keď vyvolám menu, tak hrany tabuľky sú "roztrasené" - myslím že sa tomu hovorí zákmity. Vie mi niekto poradiť, či to môže byť tým že som dal kondenzátor C414 s nižšou hodnotou, alebo bude problém ešte niekde inde. Predpokladám že by mohol byť chytený niektorý elektrolyt.
PS: V minulosti som sa zaoberal opravami TV, ale cca pred desiatimi rokmi som dostal zaujímavú ponuku v inom biznise, tak som s vyšiel s fachu. No a kedže by som rád môj TV spojaznil osobne, poprosím o radu niekoho, kto sa už s takýmto problémom stretol na čo sa zamerať. Ďakujem
slavco

Re: OTF 63M500 PIP chyba obrazu

Príspevok od používateľa slavco »

Zdravim L405 je v poriadku?
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný