TV SONY

Oprava televízora, servis TV, oprava elektroniky, značky OVP, OTF, Orava, Philips, Samsung, LG, Panasonic.
Neregistrovaný

Re: TV SONY

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

felis napísal:nastavuje sa nim horizontalny center, teda aby bol obraz v strede.To teraz nemusis riesit. Skontroluj R833 R823 C821 a C822. Inac uz neviem, na dialku sa tazko radi ....
CHLAPCI ZLATY CO TU RIESITE VED TO JE VADNY VN TRANSFORMATOR STOJI OKOLO 27 EUR A TEN OPRAVAR TI POVEDAL ZE 50 EUR TO JE ESTE DOBRE ODKIAL SI JA SOM z GA AK HCES TAK HO DOVLEC JA TI TO SPRAVYM ZA 30 EUR URCITE TO JE VADNY TRANSFORMATOR AK ODIDE TRANZISTOR KTORY JE DO 500V A 8 AMPER O COM ROZMYSLATE ZIADNY VYSCHNUTI KONDIK TI TR NEODPALI JEDNODUCHO HO NEZAPNE ZOZEN SI VN TRAFO AK CHCES NAPIS MI CISLO A NESPEKULUJ.

A AK MAS GENERATOR CO ASI NEMAS TAK SI HO VIES AJ JEDNODUCHO ZMERAT.
felis

Príspevok od používateľa felis »

TRANZISTOR KTORY JE DO 500V A 8 AMPER O COM ROZMYSLATE ZIADNY VYSCHNUTI KONDIK TI TR NEODPALI

neviem kolko tranzistorov ste uz vymenili, ale vadne vn zapricini cca 5 percent znicenych koncakov, keby boli aj na 100 Amper
destilator

Príspevok od používateľa destilator »

zdravim chlapi, uz som tu dlhsie nebol, ale prichadzaju zas dlhe zimne vecery, letovacka sa uz pyta do ruky a tak by nebolo zle sa tu zas pokukat. ale dakujem za rady. ten tv radsej rozoberiem ako menit trafak. (manzelka by bola rada) :-) alebo chodit s nim po slovensku. na tu vymenu trafaka si netrufam. ja tu opravu beriem ako zabavku. nedavam velke percento uspechu, ale na druhej strane by ma potesilo keby som to rozchodil. mam tusim v zasobe este dva tie vykonove tranzistory, tie tam naletujem spolu s dvoma hrstami suciastok ktore som vyletoval. bude trocha problem dostat ich na povodne miesto, lebo od vtedy uz ubehlo dost casu a pamat mi uz bohvieako nesluzi :-) ale uvidim.
tak zatial dakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
trust _servis
Site Admin
Dátum registrácie: 6. Augusta 2020, 21:52

Príspevok od používateľa trust _servis »

Nooo, aspoň rádio že z toho bude :D
destilator

Príspevok od používateľa destilator »

zdaravim chlapi opravari!! az este mate strpenie tak sa pozrite na toto: setky suciastky co som uz davnejsie vyletoval, vacsinou kondiky, jeden tranzistor a jeden trimer, som dal naspat. vsetky som pomeral a boli oukej. a tranzistor bu508 som dal na kratke kabliky na externy chladic a do kolektoru som zapojil ziarovku 75w a zapol som to.
ale telka nato nic, iba ziarovka svietila. tak som to dal naprimo uz bez ziarovky, no a telka sa rozbehla!! zatial to len testujem ale ide to uz asi hodinu. uvidim do kedy. zda sa ze tuto zavadu sposobil vyschnuty elektrolyt na budeni bu508. presnejsie to je elektrolyt v baze tranzistora 2sc3209 ktory zrejme spina vinutie takeho maleho trafacika ktory budi bu508. mozno tam bol aj studenac, ale to uz neviem. troska sice este zrni obraz, ale s tym uz asi nic nespravim.
tato informacia sa mozno hodi vsetkym opravarom amaterom, ze aj taka hovadina ako vyschnuty elektrolyt moze sposobit taku zavaznu poruchu.
Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný