OPRAVA.eu
  prehľadné stránky pre každú opravu chladničky či servis mrazničky

www.OPRAVA.eu > OPRAVA CHLADNIČIEK > vyber svoj krajKeď už opravár pri oprave nepomôže...... môže pomôcť pri výbere novej chladničky. Pri výbere chladničky je dobré mať dostatok informácií, aby chladnička slúžila k maximálnej spokojnosti. Vývoj ide dopredu, či už ide o módny trend alebo technické parametre. Je preto dôležité zvážiť najdôležitejšie kritériá, ktoré by ste mali mať pri výbere novej chladničky.

Voľne stojacu, alebo vstavanú?


Rozhodnúť sa medzi vstavanou, alebo voľne stojacou chladničkou je prvým krokom na ceste k spokojnosti. Záleží samozrejme na dispozicií vašej kuchyne. Pokiaľ riešite problém s priestorom alebo sa často sťahujete, kúpte si voľne stojacu chladničku. Takú postavíte na prakticky ľubovolné miesto v domácnosti a podľa potreby s ňou môžete manipulovať.

Jeden alebo dva kompresory?


Väčšina ľudí dáva prednosť kombinovaným chladničkám, kde je samostatná mraznička súčasťou prístroja. S týmto prichádza i otázka vybavenia jedným, resp. dvomi kompresormi. Chladnička s dvoma kompresormi ponúka dostatok výkonu pre rýchle zamrazenie čerstvo vložených potravín a možnosť samostatne vypnúť buď chladiacu alebo mraziacu časť.

Spotreba.


Vzhľadom k tomu, že chladnička býva pustená nepretržite, mali by ste si starostlivo zrátať náklady na jej prevádzku. Spotrebu chladničky či mrazničky si overte vopred. Informácia o príkone môže byť zavádzajúca, pretože nie je v žiadnom vzťahu s veľkosťou chladničky. Skôr sa zamerajte na energetickú triedu - A+, A, B apod. Najúspornejšie sú prístroje kategórie A a A+, ale aj tu je treba si uvedomiť, že výsledná spotreba závisí i na tom, kam chladničku umiestnite. Ak bude na ňu svietiť slnko alebo pôsobiť iný zdroj tepla, náklady na chladenie sa zvýšia.

Funkcie.


Okrem základných funkcií je vhodné, ak chladnička obsahuje funkciu rýchleho zamrazovania, automatické odmrazovanie chladiacej časti či beznámrazový mraziaci modul s funkciou NoFrost. Medzi ďalšie prednosti patria vyhradené priestory s teplotou udržovanou od O do 3°C nazývané ako BioFresh, resp. nulová zóna, ďalej filtre zabraňujúce množeniu baktérií a rastu pliesní či zvuková signalizácia otvorených dverí.

Biela alebo nerezová?


Pokiaľ chcete klasickú bielu, nie je čo riešiť. Ak však hľadáte moderný nerezový vzhľad, mali by ste poznať všetky typy. Inox a nerez sa líšia v zanechávaní otlačkov prstov. Inoxový povrch je brúsený, na ňom stopy nezanecháte (rovnako ako u striebornej farby), nerezové prevedenie je vzhľadovo atraktívnejšie. Pozor na nerezový vzhľad, je to obyčajne plast nastriekaný striebornou farbou.Banská Bystrica + Banská Štiavnica + Brezno + Detva + Krupina + Lučenec + Poltár + Revúca + Rimavská Sobota + Veľký Krtíš + Zvolen + Žarnovica + Žiar nad Hronom + Bratislava + Malacky + Pezinok + Senec + Gelnica + Košice + Michalovce + Rožňava + Sobrance + Spišská Nová Ves + Trebišov + Nitra + Komárno + Levice + Nové Zámky + Šaľa + Topoľčany + Zlaté Moravce + Bardejov + Humenné + Kežmarok + Levoča + Medzilaborce + Poprad + Prešov + Sabinov + Snina + Stará Ľubovňa + Stropkov + Svidník + Vranov nad Topľou + Bánovce nad Bebravou + Ilava + Myjava + Nové Mesto nad Váhom + Partizánske + Považská Bystrica + Prievidza + Púchov + Trenčín + Dunajská Streda + Galanta + Hlohovec + Piešťany + Senica + Skalica + Trnava + Žilina + Bytča + Čadca + Dolný Kubín + Kysucké Nové Mesto + Liptovský Mikuláš + Martin + Námestovo + Ružomberok + Turčianske Teplice + Tvrdošín

Valid XHTML 1.0 StrictValid CSS!

© Krakovský Róbert - oprava & servis